2012-03-31, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Zacięta walka w derbach powiatu. Huśtawka emocji od 0-1 przez 2-1 do 2-3.

Zawisza rozpoczęła w skałdzie: Smolarz-Małoszyc, Wilkoszewski, Klimczak, Iskra- Fit, Woźniak, Posmyk, Kubielski, Wojciechowski- Nagieł. Na ławce rezerwowych zaczynali nie trenujący w ubiegłym tygodniu:  Bednarski, Łużak, Kaczmarek, mający zaległości treningowe: Stefanek, Ptak oraz ci którzy musieli uznać dobrą dyspozycję innych kolegów Stasiak, Mielczarek.

Niektórzy na boisku nie wytrzymali do przerwy. Ale o tym za chwilę. Mecz rozpoczęła Zawisza z dużego C, już w 9 minucie na 0-1 dla Zawiszy zdobywa Fit po strzale w długi róg i zagraniu Wojciechowskiego. A chwilę wcześniej Wojciechowski dał dobrą wrzutkę z rzutu rożnego i Posmyk przeniósł piłkę nad bramką. W 16 minucie powinno być 0-2 ale zagrania Wojciechowskiego nie wykorzystał Nagieł, który nie trafił w piłkę. W 17` pierwsze ostrzeżenie żółta kartka Klimczaka, a to co się stało w ciągu 3 minut między 27 /1-1/ a 30 /2-1/ minutą to woła o pomstę. Najpierw Iskrę piłka o mało nie zabiła trafiając go w głowę ale się nie obudził, a z rzutu rożnego niepilnowany zawodnik Strzelec zdobywa wyrównującą bramkę. A w 30 minucie tragedii ciąg dalszy Wilkoszewski drzemnął się w obronie i ustawiony zbyt daleko od przeciwnika nie mógł zapobiec utracie bramki i przegrywamy 2-1. Chwilę później zmiany schodzą Nagieł /32`/ i Iskra /38`/, a wchodzą odpowiednio Bednarski i Łużak.

Po przerwie już w 55` Posmyk ustawia piłkę do rzutu wolnego i jego strzał ląduje pod poprzeczką bramki  Strzelec i znów remis. Chwilę później zmiany Małoszyca zmienia Mielczarek /56`/ a w 60 ` Woźniaka zmienia nerwowy na ławce i rwący się do gry Kaczmarek. Akcje sumą  ale bramkarz strzelec czujny, akcja Posmyk Bednarski głową tuż obok bramki  W 70minucie za Kubielskiego wchodzi Stefanek. Ale to co się stało w 75` to bramka stadiony świata. Najpierw Posmyk Strzela ale jest zablokowany ale jeszcze zdąza trącić piłkę do Kaczmarka a ten z 25 metrów ze stiocikm spokojem pakuje piłkę w samo okienko bramki Strzelec piłka zanim wpadła do bramki jeszcze trąciła poprzeczkę!!! A poźniej walka walka, co w konsekwencji skutkuje drugą kartką dla Zawiszy dla Mielczarka w 77`. Później jeszcze po faulu na aktywnym Kaczmarku wykonuje Posmyk ale tym razem bramkarz czujnie przenosi piłkę nad poprzeczką. I tym sposobem derby zakończyły się zwycięstwem Zawiszy 2-3.